ENGZaloguj

Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie zawartości strony głównej i podstron tej autorskiej strony internetowej w całości lub w części bez zgody autora strony Marcina Pycia
jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich. Podstawa prawna: "Ustawa o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych" z dnia 4 lutego 1994r. (Dz. U. 94 Nr 24 Poz. 83, sprost. Dz. U. 94 Nr 43 Poz. 170 i późniejsze).

BLOG TURYSTYCZO- KRAJOZNAWCZY- MARCIN PYĆ

Logo bloga BTK MP

Autor wpisu: Marcin Pyć Data wycieczki: 22.09.2018 [Cofnij]

Tytuł wpisu:

Wycieczka w Bekidzie Śląskim trasie Wycieczka w Bekidzie Śląskim na trasie Szczyrk- Sanktuarium "Na Górce" w Szczyrku- Magura- Klimczok- Szyndzielnia

Zrealizowana trasa:
Szczyrk (Centrum)- szlak lokalny biało- zielony- Szczyrk (ul. Wczasowa,- ul. Orla- okolice Orlego Gniazda- ul. Orla)- Szczyrk [Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski, Wspomożycielki i Królowej Beskidów w Szczyrku/Sanktuarium „Na Górce” (670)/Kaplica Objawienia/Grota Matki Boskiej i Cudowne Źródełko]- szlak czarny- szlak żółty- Magura (995/”Kąpielisko”)- Magura (1109)- Schronisko PTTK „Klimczok pod Magurą”- szlak niebieski- Przełęcz Kowiorek/Siodło Pod Klimczokiem (1040)- szlak czarny– Klimczok (1117)- szlak żółty- (1062)- Szyndzielnia (1028)- Schronisko PTTK „Na Szyndzielni”- szlak zielony- Polana Gacioki- Hala Kamienicka- Górna stacja Kolejki Gondolowej „Szyndzielnia”/wieża widokowa+zjazd kolejką gondolową- Bielsko- Biała (Olszówka/Dolna stacja Kolejki Gondolowej „Szyndzielnia”)
Długość trasy: 10,65km Przewyższeń (suma podejść): 761m Czas przejścia: 6godz.

OPIS:

Drugą wycieczkę w Beskid Śląski odbyłem w tym roku z Blanką na zakończenie lata 2018r.- 22.09.2018r.
Blance najbardziej podobało się Sanktuarium "Na Górce" (szczególnie grota i cudowne źródełko:)) i kolejka gondolowa na Szyndzielni, na którą cudem zdążyliśmy oraz niektóre widoki, np. z Klimczoka i spod Magury.
Była to pierwsza trasa Blanki na trzy szczyty powyżej 1000 m.n.p.m.
Nie udało nam sie wejść na wieżę widokową koło górnej stacji kolejki gondolowej, ponieważ straciliśmy godzinę czasu na znalezienie busa z Bielska Białej do Szczyrku, ponieważ za późno przyjechaliśmy busem z Krakowa do Bielska Białej (spóźniliśmy sie 10 minut i uciekł nam bus z (9:20 do Szczyrku).
Z trasy ze Szczyrku zakolami do Sanktuarium na Górce było widać ciekawe widoki okolicznych gór i skoczni w Szczyrku.
Dalej poszliśmy z Blanką dosyć stromym i wymagającym fragmentem szklaków na Magurę o długości 4km i o przewyższeniu 482m!, gdzie niegdzie były ładne widoki na okolicę.
Blanka miała okazje potrenować technikę wchodzenia i schodzenia po kamieniach, po dosyć stromych zboczach, gdzie trzeba było być skupionym i trzeba było patrzeć gdzie się stawia nogi, bo niektóre kamienie były ruchome i niestabilne i wybierać odpowiednie miejsca schodzenia na szlaku (wchodzenie było łatwiejsze). Ale dała radę:)!
Był to odcinek mało uczęszczany, a dosyć ciekawy. Spotkaliśmy tylko 5 osób na tej części szlaku i to był tato z córkami i jedno młode małżeństwo z malutkim dzieckiem, które ciągle płakało.
Ogólnie Blanka przeszła ze mną trasę o długości 10,6km i przewyższeniu 761m:) w 7 godzin (łącznie z odpoczynkami w dwóch schroniskach i kilkoma krótkimi na trasie).
Pogoda była ładna a do 8:00 padało jeszcze w Andrychowie, a od 8:30 już nie było chmur deszczowych i 15 stopni Celsjusza).
Wycieczkę rozpoczęliśmy o 10:30 od Szczyrku z finałem na kolejce Gondolowej w Bielsku Białej (Olszówce):).
Blanka również na tej wycieczce ubrała po raz pierwszy nowe buty:), które sprawdziły się bardzo dobrze:)

Klimczok (1117)-

Szyndzielnia (1026)-

Magura (1109)-

Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski, Wspomożycielki i Królowej Beskidów w Szczyrku/Sanktuarium „Na Górce” w Szczyrku-

Schronisko PTTK „Klimczok pod Magurą”-

Kolejka Gondolowa „Szyndzielnia”-

Schronisko PTTK „Na Szyndzielni”-

Autor zdjęć: Marcin Pyć

Zdjęcie małe
Zdjęcie małe
Zdjęcie małe
Zdjęcie małe
Zdjęcie małe
Zdjęcie małe
Zdjęcie małe
Zdjęcie małe
Zdjęcie małe
Zdjęcie małe
Zdjęcie małe
Zdjęcie małe
Zdjęcie małe
Zdjęcie małe
Zdjęcie małe
Zdjęcie małe

Zdjęć:442 [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ] [ 12 ] [ 13 ] [ 14 ] [ 15 ] [ 16 ] [ 17 ] [ 18 ] [ 19 ] [ 20 ] [ 21 ]

[ 22 ] [ 23 ] [ 24 ] [ 25 ] [ 26 ] [ 27 ] [ 28 ]

Copyright © 2013- 2018 Marcin Pyć (Facebook) · All rights reserved.